środa, 18 lipca 2012

Ważka, borsuk, nietoperz i facebook.

    Czas na drugą  makatkę-łapkę kuchenną, dla drugiej siostry (pierwszą można obejrzeć tutaj).  A. często wprawia nas w zadziwienie swoimi dodatkowymi zainteresowaniami. Było liczenie nietoperzy, oznaczanie ważek i ... podglądanie siedlisk borsuczych ... co będzie następne nie da się przewidzieć ;). 

Tym razem aplikacje są naszyte ręcznie - z dwóch powodów - po pierwsze elementy są mniejsze i mają więcej detali i po drugie fakt, że makatkę robiłam podczas Euro jednym okiem zerkając na mecze. 

Nietoperz wyszedł jak zawieszona głową do dołu kura, ale poza tym  podobieństwo pozostałych bohaterów (czyli samej A., borsuka oraz ważki - jakby kto nie rozpoznał to Świtezianka dziewica, samiec :) ) jest jak zwykle uderzające.Tył ze znanego już materiału, coby było do kompletu.A tu look na poszczególne gatunki:Nie bez znaczenia są także zielone kalosze - mają one swoją historię, ale  ... to już opowieść ściśle rodzinna ;).  W każdej rodzinie chyba są takie anegdoty, które zawsze wywołują uśmiech na twarzy :).
Moja makatka sprezentowana już siostrze również z lekka ją rozbawiła ;).

M.

p.s. Łooo jeju alem się namęczyła z dodaniem "like box-a"  (teraz już wiem, że to się tak nazywa ;). Serdecznie Was zapraszam do polubienia Niebieskiego Igielnika na Facebooku! Na razie jeszcze dosyć ubogo, ale już za chwilę, jak ochłonę po męczarniach związanych ze skoordynowaniem Facebooka z blogerem, pojawią się ciekawe linki tutoriali, stron z inspiracjami a także bierzące relacje z poczynań na  froncie Niebieskiego Igielnika! Zapraszam!

Szyj, szyj, zszywaj!
M.

7 komentarzy:

 1. nietoperek fajny jest!.... ide lajknąc na fejsbuka!

  OdpowiedzUsuń
 2. mnie też rozbawiła ta makatka :) i to Twoje skojarzenie z kurą hihi
  świetny prezent :)

  w końcu i ja się muszę zabrać za fejsa :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Igielniku kuro-nietoperz jest niesamowity, ależ się uśmiałam:-) ale gacka też trochę przypomina! ważka, borsuk, zielone gumowce - wszystko pasuje i świetnie wygląda!

  P.S. Też świeżo co profil na FB założyłam:D Też zapraszam do polubienia Groszkowa:D:D:D https://www.facebook.com/GroszkowoMi

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna łapka. Borsuk - rewelka, ważkę od razu poznałam - Świtezianka, czy jakoś tak :P. Netoperek obok wrony przelatywał. Cudeńko :)

  OdpowiedzUsuń
 5. a niewiadomo, czy samiec, bo przydatków nie wyszyłaś :D o jejuniu... makatka ma honorowe miejsce u A. w pokoju, szkoda jej do garów ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna makatka! Te szczegly...szacun!! Ściskam serdecznie!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna, bardzo mi się podoba. Można nawet by taką książeczkę z historyjkami zrobić :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...